• Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Bigbug

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Tom Stoppard: A Charmed Life

    ★★★½

  • The Starling

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★★½

  • Deception

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Between Two Worlds

    ★★★★

  • The Velvet Queen

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Moxie

    ★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • King Rocker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½