Sort by

Hot Take Nick has logged 18 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
David Spade: Nothing Personal

David Spade: Nothing Personal

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Interceptor

Interceptor

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry