• What Happened, Brittany Murphy?

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Prom

    ★★★★

  • Christmas Spectacular Starring the Radio City Rockettes - At Home Holiday Special

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★★½

  • Lonely Blue Night

  • Fine China

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I Am Greta

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Si

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Valley Girl

  • Becoming

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • The Turning

    ½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ½