lauren has logged 15 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Babies

Babies

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
28
American Tongues

American Tongues

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Omen

The Omen

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry