lauren has logged 190 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Shrek

Shrek

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kin

Kin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
18
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Diana: 7 Days That Shook the Windsors

Diana: 7 Days That Shook the Windsors

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Marshall

Marshall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Whip It

Whip It

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★
Edit this entry