lauren has logged 164 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Chronicle

Chronicle

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma

Ma

2019
×
Edit this entry  
22
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paint It Black

Paint It Black

2016
×
★½
Edit this entry  
14
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Honey

American Honey

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Open Season

Open Season

2006
×
Edit this entry  
02
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry