lauren has logged 69 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★
Edit this entry  
12
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Even Stevens Movie

The Even Stevens Movie

2003
×
★★
Edit this entry  
04
The Grey

The Grey

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★
Edit this entry  
31
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Clique

The Clique

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★
Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★
Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Eat Fried Worms

How to Eat Fried Worms

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Cow Belles

Cow Belles

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Swoon

Swoon

1992
×
★★
Edit this entry  
28
Nancy

Nancy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Shrek

Shrek

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Whip It

Whip It

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Game

The Game

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shrek

Shrek

2001
×
★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Boy Missing

Boy Missing

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
No Man's Land

No Man's Land

2001
×
★★
Edit this entry  
20
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★
Edit this entry  
22
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★
Read prior review Edit this entry