• Robin Hood

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Lie

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Kin

    ★★★★★

  • Roma

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Burning

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Love, Gilda

    ★★★★★

  • Family Blood

    ★½

  • Support the Girls

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★½

  • Jonestown: The Women Behind the Massacre

    ★★★

  • Game Night

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Assassination Nation

    ★★

  • Shirkers

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Nancy

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Generation Wealth

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★

  • Fifty Shades Freed

    ★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Perfect Strangers

    ★★

  • Ferdinand

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • The Snowman

  • Marshall

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½