• The Ritual

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Thelma

    ★★★½

  • American Made

    ★★½

  • Diana, Our Mother: Her Life and Legacy

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Rough Night

    ★★½

  • Girls Trip

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★

  • Diana: 7 Days That Shook the Windsors

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Square

  • Okja

    ★★★★

  • The Keepers

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Missing 411

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • It Comes at Night

  • The Immortal Life of Henrietta Lacks

    ★★★★

  • The Family I Had

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Life

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★½

  • XX

    ★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • Mudbound

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★½

  • Oklahoma City

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Landline

    ★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Trolls

  • 13th

    ★★★★★

  • Split

    ★★★

  • The Void

    ★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The White Helmets

    ★★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★★★

  • Amanda Knox

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • Free Fire

    ★★★★★