Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Loki

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ½

  • Capone

    ★½

  • Waiting

  • All the Bright Places

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Lola Igna

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • The Kingmaker

  • Hair Love

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Guava Island

    ★★

  • After

  • Five Feet Apart

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Kim Possible

  • Alone/Together

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ½

  • Uncanny Valley

  • Goyo: The Boy General

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★