Sort by
  • Little Women

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Revenant

  • Jurassic World

  • Front Cover

    ★★★★

  • Sicario

  • Interstellar

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Mommy

  • It Follows

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

  • Omar

    ★★★★½

  • Django Unchained

  • Silver Linings Playbook

  • The Social Network

  • The House of Suh

    ★★★½

  • The Milk of Sorrow

    ★★★★

  • 35 Shots of Rum

    ★★★★

  • WALL·E

  • Doubt

  • No Country for Old Men

  • The Departed

  • The Perfect Man

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Monster

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Ghost World

    ★★★★

  • Amores Perros

    ★★★★½

  • Fight Club

  • The Big Lebowski

  • La Haine

    ★★★★½

  • The Shawshank Redemption

  • Chungking Express

  • Pulp Fiction

  • The Joy Luck Club

    ★★★★★

  • Jurassic Park

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Blade Runner

  • The Shining

    ★★★★

  • Taxi Driver

  • The Godfather

  • 2001: A Space Odyssey

  • Who's Afraid of Virginia Woolf?

    ★★★★

  • Two Women

    ★★★★★

  • Psycho