Sort by

🌻 lindsay 🌻 has logged 31 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Native Son

Native Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hustle

The Hustle

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry