Sort by

🌻 lindsay 🌻 has logged 726 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bee and PuppyCat

Bee and PuppyCat

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sword of the Stranger

Sword of the Stranger

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Bring It On Again

Bring It On Again

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry