Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Children of the Corn

Children of the Corn

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zillion

Zillion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unicorn Wars

Unicorn Wars

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Invasion of the Bee Girls

Invasion of the Bee Girls

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Spell Spells Red

Red Spell Spells Red

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Centipede Horror

Centipede Horror

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Massage Parlor Murders

Massage Parlor Murders

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Turbo

Turbo

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bio Zombie

Bio Zombie

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devonsville Terror

The Devonsville Terror

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Deadly Camp

The Deadly Camp

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Erotic Nightmare

Erotic Nightmare

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Demon's Baby

The Demon's Baby

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Undeclared War

Undeclared War

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Video Violence

Video Violence

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
.com for Murder

.com for Murder

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frostbiter: Wrath of the Wendigo

Frostbiter: Wrath of the Wendigo

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Executioner II: Karate Inferno

The Executioner II: Karate Inferno

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Executioner

The Executioner

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Vagrant

The Vagrant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Through the Looking Glass

Through the Looking Glass

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Congo

Congo

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mardi Gras Massacre

Mardi Gras Massacre

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dunwich Horror

The Dunwich Horror

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Candy Land

Candy Land

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Infernal Rapist

The Infernal Rapist

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unmasking the Idol

Unmasking the Idol

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mandingo

Mandingo

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beast and the Magic Sword

The Beast and the Magic Sword

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sex Is Crazy

Sex Is Crazy

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Barbarians

The Barbarians

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kids vs. Aliens

Kids vs. Aliens

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ambulance

Ambulance

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Psychos in Love

Psychos in Love

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bloodsuckers from Outer Space

Bloodsuckers from Outer Space

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry