Sort by

Hexagore has logged 321 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare at Noon

Nightmare at Noon

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heartbeat

Heartbeat

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Treatment

The Treatment

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad Heidi

Mad Heidi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Quatermass II

Quatermass II

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Quatermass Xperiment

The Quatermass Xperiment

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Satan's Children

Satan's Children

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bat Pussy

Bat Pussy

1973
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Man's Best Friend

Man's Best Friend

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Untold Story

The Untold Story

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Erotic Ghost Story

Erotic Ghost Story

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cut and Run

Cut and Run

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Laugh

Evil Laugh

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Maniac

The Invisible Maniac

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stronghold

Stronghold

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead Trap 2: Hideki

Evil Dead Trap 2: Hideki

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Man Who Saw Frankenstein Cry

The Man Who Saw Frankenstein Cry

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dangerous Men

Dangerous Men

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mutant Hunt

Mutant Hunt

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Werewolf Versus the Vampire Woman

The Werewolf Versus the Vampire Woman

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Robotrix

Robotrix

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minuscule: Valley of the Lost Ants

Minuscule: Valley of the Lost Ants

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In Search of Darkness: Part III

In Search of Darkness: Part III

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Buried Alive

Buried Alive

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Seeding of a Ghost

Seeding of a Ghost

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Haunted Turkish Bathhouse

A Haunted Turkish Bathhouse

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry