Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freeway

Freeway

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shot in the Arm

Shot in the Arm

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Matt Rife: Natural Selection

Matt Rife: Natural Selection

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Journey to Bethlehem

Journey to Bethlehem

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Memory

Memory

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silver Dollar Road

Silver Dollar Road

2023
×
★★
Edit this entry  
07
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Refuse

Refuse

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Choose Love

Choose Love

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Impossible Town

Impossible Town

2023
×
★★★
Edit this entry