Sort by

kaylee has logged 135 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Missing 411

Missing 411

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Public

The Public

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Wedding Party

The Wedding Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Finding Your Feet

Finding Your Feet

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sometimes in April

Sometimes in April

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Saved!

Saved!

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry