Sort by

aliisinwonderland has logged 123 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Mater the Greater

Mater the Greater

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
The Shepherd

The Shepherd

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ice Age: A Mammoth Christmas

Ice Age: A Mammoth Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Best Century of My Life

The Best Century of My Life

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Remi, Nobody's Boy

Remi, Nobody's Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
Elf Me

Elf Me

2023
×
★★½
Edit this entry  
11
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shark Beach With Chris Hemsworth

Shark Beach With Chris Hemsworth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Love Again

Love Again

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Commander

The Commander

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Royal Christmas Ball

A Royal Christmas Ball

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Austenland

Austenland

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Camp

Camp

×
Read the review Edit this entry  
26
The Other Zoey

The Other Zoey

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The 5 Seconds of Summer Show

The 5 Seconds of Summer Show

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
01
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Accidental Love

Accidental Love

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry