• The Batman

    ★★★★

  • All of Us Are Dead

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Sing 2

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Cruella

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Godzilla vs. Kong

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen

  • Attack on Titan: Chronicle

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • Missing Link

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Robin Hood

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Grinch

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Maniac

    ★★★★

  • Beautiful Boy

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • Little Italy

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Destination Wedding

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★