Sort by

☆ mara ☆ has logged 17 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
Edit this entry  
22
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kinky Boots

Kinky Boots

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★★
Edit this entry