• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Aftermath

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Infinite

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★