Sort by

heykorra has logged 254 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Time Trap

Time Trap

2017
×
½
Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In Time

In Time

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greenland

Greenland

2020
×
Edit this entry  
11
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The First Time

The First Time

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry