Sort by

heykorra has logged 206 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Infinite

Infinite

2021
×
★½
Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Happening

The Happening

2008
×
½
Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry