Sort by

heykorra has logged 17 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry