Sort by

heykorra has logged 98 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Emergency

Emergency

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★½
Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Interceptor

Interceptor

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
25
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Savages

Savages

2012
×
★★½
Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Point Break

Point Break

1991
×
★★½
Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry