• Moxie

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Locked Down

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

  • Nocturne

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • Dangerous Lies

    ★★

  • The Lost Husband

    ★½

  • I Still Believe

    ★★

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Secret Obsession

    ★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Life-Size 2: A Christmas Eve

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Second Act

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Night School

    ★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • Life Itself

    ★★

  • Teen Spirit

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Greta

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½