Kyle has logged 19 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★½
Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry