nathalia has logged 83 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Edit this entry  
29
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
Edit this entry  
18
Together

Together

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Double King

Double King

2017
×
Edit this entry  
18
Missing Halloween

Missing Halloween

2015
×
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1931
×
Edit this entry  
30
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Amputee

The Amputee

1974
×
Edit this entry  
30
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★
Edit this entry  
30
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
Edit this entry  
30
Sailing with Bushnell Keeler

Sailing with Bushnell Keeler

1967
×
Edit this entry  
30
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
Edit this entry  
30
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Edit this entry  
30
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
30
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Edit this entry  
26
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
19
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Edit this entry  
14
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
XX

XX

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
Edit this entry  
10
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
Edit this entry  
03
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blue Weekend

Blue Weekend

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
01
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
Edit this entry  
31
Blue Weekend

Blue Weekend

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2007
×
Edit this entry  
16
Blue Weekend

Blue Weekend

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Secret Scripture

The Secret Scripture

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Demolition

Demolition

2015
×
Edit this entry  
21
Jaws

Jaws

1975
×
Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Edit this entry  
06
Le Petit Soldat

Le Petit Soldat

1963
×
★★
Edit this entry  
04
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
Edit this entry