Sort by

Alosha has logged 23 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beware of the Car!

Beware of the Car!

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Irony of Fate, or Enjoy Your Bath!

The Irony of Fate, or Enjoy Your Bath!

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frank

Frank

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry