Sort by
  • The Menu

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Love and Leashes

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Landscapers

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Malignant

    ★½

  • Belle

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Wish You

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★½

  • BLACKPINK'S SUMMER DIARY [IN SEOUL]

  • I Wish You Were My Mother

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Bulbbul

    ★★★½

  • #Alive

  • The Rental

    ½

  • A Whisker Away

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • One World: Together at Home

  • Coachella: 20 Years in the Desert

  • Tigertail

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

  • His House

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½