• The Card Counter

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • In the Heights

    ★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The Disciple

    ★★★★

  • City Hall

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★

  • Minari

    ★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★

  • Shirley

    ★★

  • Possessor

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Time

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Country Music

    ★★★

  • Saint Maud

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • Rocks

    ★★★

  • Collective

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★

  • American Skin

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★