RSS feed for Hannah

Hannah has logged 51 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Second Sight

Second Sight

1989
×
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bully

Bully

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
11
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
Edit this entry  
28
Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Edit this entry  
24
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cellular

Cellular

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
After Earth

After Earth

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry