Sort by

haley has logged 160 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry