Sort by

haley has logged 16 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Robots

Robots

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry