• Enola Holmes

    ★★★

  • Where Your Eyes Linger

    ★★★★

  • Ju-on: Origins

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Frozen II

  • Knives Out

    ★★★★

  • L'Observateur

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Ant-Man and the Wasp

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Dear Ex

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★

  • Cake

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Searching

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Midnight Runners

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Teen Titans: The Judas Contract

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Suddenly Seventeen

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Split

    ★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets

  • Lights Out

    ★★★

  • Finding Dory

  • Now You See Me 2

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • The Handmaiden

  • Train to Busan

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Lemonade

  • Captain America: Civil War

  • The Huntsman: Winter's War

  • Justice League vs. Teen Titans

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Kung Fu Panda 3

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • Bajirao Mastani

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2