hiba has logged 83 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Edit this entry  
05
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
Edit this entry  
05
Chennai Express

Chennai Express

2013
×
Edit this entry  
05
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
Edit this entry  
05
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Cars 2

Cars 2

2011
×
Edit this entry  
05
Tangled

Tangled

2010
×
Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
Edit this entry  
05
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
Edit this entry  
05
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
Edit this entry  
05
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
Edit this entry  
05
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Edit this entry  
05
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
Edit this entry  
05
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Robots

Robots

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oculus

Oculus

2013
×
Edit this entry  
05
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deadpool

Deadpool

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bajirao Mastani

Bajirao Mastani

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
The Ones Below

The Ones Below

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
Read the review Edit this entry