Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
24×36

24×36

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Infinite

Infinite

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
After Earth

After Earth

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Winchester

Winchester

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
P!NK: All I Know So Far

P!NK: All I Know So Far

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Crime of the Century

The Crime of the Century

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Collective

Collective

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sasquatch

Sasquatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Out

Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry