RSS feed for siobhan

siobhan has logged 14 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry