RSS feed for siobhan

siobhan has logged 75 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
You Get Me

You Get Me

2017
×
★★
Edit this entry  
03
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Switch

The Switch

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry