Sort by

siobhan has logged 400 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
That One Day

That One Day

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Howl

Howl

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry