Sort by

siobhan has logged 39 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The East

The East

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Repulsion

Repulsion

1965
×
Edit this entry