Sort by

siobhan has logged 40 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ryan

Ryan

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
21-87

21-87

1963
×
★★★½
Edit this entry  
22
Prelude: Dog Star Man

Prelude: Dog Star Man

1962
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Movie

A Movie

1958
×
★★★
Edit this entry  
22
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Edit this entry  
22
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ballet Mécanique

Ballet Mécanique

1924
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chronicle of a Summer

Chronicle of a Summer

1961
×
★★★★
Edit this entry  
14
Le Mozart Noir: Reviving a Legend

Le Mozart Noir: Reviving a Legend

2003
×
Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry