Sort by

siobhan has logged 36 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
José

José

2018
×
★½
Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Theorem

Theorem

1968
×
★★★
Edit this entry  
21
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kill the Day

Kill the Day

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Illusions

Illusions

1982
×
★★★★
Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Swimmer

Swimmer

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Small Deaths

Small Deaths

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Looking for Langston

Looking for Langston

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★
Edit this entry  
08
Mario Banana I

Mario Banana I

1964
×
Edit this entry  
07
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry