Sort by

siobhan has logged 18 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zombie Ass: Toilet of the Dead

Zombie Ass: Toilet of the Dead

2011
×
★★
Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Public

The Public

2018
×
★½
Edit this entry