Sort by

madison 🌿 has logged 55 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★½
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★½
Edit this entry  
09
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Piper

Piper

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★½
Edit this entry  
21
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★½
Edit this entry  
20
Aladdin and the King of Thieves

Aladdin and the King of Thieves

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★
Read the review Edit this entry  
29
Eli

Eli

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
★½
Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★
Edit this entry  
13
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
★
Edit this entry  
04
The Haunting of Molly Hartley

The Haunting of Molly Hartley

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry