• Hudson Hawk

    ★★★

  • Philomena

    ★★★½

  • New in Town

    ★★½

  • The Swimming Pool

    ★★★

  • Men of Honor

    ★★★½

  • The Matador

    ★★★★½

  • The Foreigner

    ★★★½

  • Secret in Their Eyes

    ★★★

  • Heat

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • The Graduate

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • Hummingbird

    ★★½

  • Two Is a Family

    ★★★½