• Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mine

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Jujutsu Kaisen

  • Tenet

    ★★★½

  • It's Okay to Not Be Okay

  • If Anything Happens I Love You

  • Gagarine

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Crash Landing on You

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★

  • Hotel Del Luna

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Chasing Happiness

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Violent Separation

  • Rocketman

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Bacurau

  • Little White Lies 2

    ★★★★

  • Gentleman Jack

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½