Kasey has logged 161 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Body

Body

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
25
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hi, It’s Your Mother

Hi, It’s Your Mother

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
★½
Edit this entry  
20
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Porno

Porno

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★
Edit this entry  
23
Mohawk

Mohawk

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Paperhouse

Paperhouse

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Lingering

Lingering

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Emelie

Emelie

2015
×
★★
Edit this entry  
01
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Twins of Evil

Twins of Evil

1971
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Selfie

Selfie

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Abracitos

Abracitos

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Regret

Regret

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Significant Other

Significant Other

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Face Your Fears

Face Your Fears

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Antikk

Antikk

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Click

Click

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Carmentis

Carmentis

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Progeny

Progeny

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nova

Nova

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Second Signal

The Second Signal

2020
×
★★
Edit this entry