• The Medium

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Burrow

  • Soul

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Children of the Sea

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Us

    ★★½

  • Extreme Job

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • It Comes

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • And Your Bird Can Sing

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★