Sort by

Gregory has logged 20 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Not Quite Hollywood

Not Quite Hollywood

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Magician

The Magician

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blue Note

The Blue Note

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Szamanka

Szamanka

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ruined Heart: Another Love Story Between a Criminal & a Whore

Ruined Heart: Another Love Story Between a Criminal & a Whore

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Public Woman

The Public Woman

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sweet Movie

Sweet Movie

1974
×
★★★★
Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry